Інститут підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів існує з 1981 року.

До проголошення України незалежною державою це був Центральний інститут підвищення кваліфікації керівних працівників і спеціалістів колишнього Мінважмашу СРСР із філіалами у Москві, Харкові, Свердловську та Красноярську. З січня 1992 року, він входив до складу Національного центру продуктивності Міністерства праці України, а із червня 1997 року був філіалом Науково-дослідного інституту праці і зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики України і Національної академії наук України. З жовтня 2007 року Інститут виведено із складу Науково-дослідного інституту і він є юридичною особою.

Основними замовниками Інституту в сфері освітньої діяльності в останні роки є Обласний центр зайнятості та його структурні підрозділи в містах Краматорськ, Слов’янськ, Дружківка, Костянтинівка, Красний Лиман. Ці міста розташовані на такій відстані від Краматорська, що стає можливим, з урахуванням роботи транспорту, організувати навчальний процес на навчально-матеріальній базі Інституту без мешкання слухачів у гуртожитку і в значній мірі зменшити загальні витрати на навчання безробітних.

Широке застосування ПЕОМ у технології обробки даних за останній час має вплив на попит ринку праці на працівників, які володіють комп’ютерною технікою. З початку 1992 р., після підпорядкування Міністерству праці України, в Інституті пройшли навчання за професіями, пов’язаними з використанням ПЕОМ понад 2460 безробітних, які були направлені Центрами зайнятості. Працевлаштування цих громадян було здійснено на підставі договорів між підприємствами та організаціями і Центрами зайнятості. На комерційній основі навчалося понад 6000 осіб.

Центри зайнятості планують і надалі навчання в Інституті за професіями: «Оператор комп’ютерного набору», «Оператор комп’ютерної верстки», «Соціальний робітник», «Адміністратор» «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних».

Професійне навчання безробітних є однією із соціальних послуг, які надаються у відповідності до Закону України «Про обов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, і сприяє запобіганню масового безробіття, конкурентоспроможності безробітних на ринку праці.

+380626416999 +380669208993
ipk_n@ukr.net
бул. Машинобудівників, 32 м.Краматорськ Донецька обл. 84313 Україна

Back to top